Zvolte si! Je to váš život!

Napsal Anna (») 26. 2. 2014 v kategorii Jak být úspěšná(ý), přečteno: 2782×
symbolcistenikodudestrukcesebedestrukce.jpg

Nedávno jsem náhodou vyslechla v knihkupectví rozhovor mladého manželského páru, stojícího v mé bezprostřední blízkosti a zřejmě hledajícího vhodnou literaturu o tom, jak si v životě pomoci. " Já už to pomalu ani nemůžu poslouchat," říkal muž, " pořád jen, nestarej se a žij", vezmi štěstí do vlastních rukou"," tak můžeš uskutečnit své sny, " staň se bohatým a šťastným" a tak dále. Co se, prosím tě, až na pár nepodstatných úspěchů v našem životě dodneška tak rozhodujícího stalo, co pracujeme s technikami, které tyhle knihy doporučují? Radši půjdeme, tohle přece nemá vůbec smysl. Tomu, kdo má jako my na krku pořád jen dluhy, pomůže jen pořádná výhra v loterii!" Jeho žena mu po celou dobu souhlasně přikyvovala, pak se do svého muže zavěsila a oba spěchali k východu. Když mě míjeli, tak jsem ještě zaslechla, jak žena napůl plačtivě poznamenala: "Můžeš mi říct proč právě nás stíhá rána za ranou? Vždyť jsme nikomu neublížili!"

Bohužel podobně, jako této dvojici se dnes vede spoustě lidí, kteří od literatury očekávají rychlé a rozsáhlé zlepšení svých osobních starostí a potíží. Všichni už víme - nebo tušíme, že na onom spojení mezi tělem, duchem a duší rozhodně něco musí být a že můžeme své osobní životní podmínky odpovídajícími postupy velice ovlivnit. Jenže tak jednoduché, jak to slibuje příslušná literatura, to přece jen není.

Každý sportovec potřebuje trenéry a kouče. I když máte například velmi dobré daňové příručky, přece jen to neznamená, že máte kompetenci, zkušenost a znalosti dobrého daňového poradce. Nemusíte být schopni připravit daňové přiznání profesionálně a bezvadně sami, jen podle knihy. Nebo cvičení tolik oblíbené jógy v posledním čase. Také raději půjdete do tělocvičny a necháte se vést zkušenými lektory i když knížek o józe je na trhu i na internetu spousta.

A stejně je tomu i se životní svépomocí. Desítky let trvající chybné chování, mentální blokády z dětství a mládí, nepraktickou výchovou ve škole, stejně jako výchova rodiči, kteří i přes snahu udělat pro nás to nejlepší, učili nás podle zastaralých postupů, které převzali zase od svých rodičů atd. Náš mozek byl od narození programován určitým způsobem, společnost to v nás pomocí médií a vyučováním ve školách, ještě umocňovala a doteď, ať už je nám kolik chce let, tak nás masíruje pořád. A jaký nám dává do našeho podvědomí program? STRACH!!! Dnešní vlády a společnost potřebují stádo bojácných ovcí, které budou jen konzumovat, zadlužovat se, bát se o ztrátu zaměstnání a o svoje "sociální jistoty", které už dávno neplatí.

To vše je potřeba neprve u sebe vystopovat, poznat, identifikovaat a krok za krokem zpracovávat a léčit. Také nový pozitivní a konstruktivní způsob myšlení je třeba nejdříve nacvičit, natrénovat, prožít ve všedním životě a nakonec pevně ukotvit hluboko v podvědomí. Pozitivní představy a vize nám musí nejprve vejít do krve, než je dokážeme jednoho dne i navenek materializovat a poznat skutečné úspěchy. Terapeutické koučování, jistá míra kázně, velká dávka trpělivosti se sebou samým a především odvaha programově se postavit vlastním vnitřním stinným stránkám a obavám, jakož i ochota investovat do osobního rozvoje čas a také trochu peněz, jask to děláme, když jde o sport nebo dovolenou. To vše jsou nezbytné předpoklady pro nový začátek.

Není tedy až zvrácené, jak velké částky peněz beze všeho vynakládáme během života na své dovolené, auta, oblečení, bydlení a podobně? Nestálo by za úvahu investovat nějaké peníze také do sebe, respektive do schopnosti umět v budoucnu utvářet svůj život šťastnější, zdravější a úspěšnější. Dnes je na internetu spoustu zkušených koučů osobního rozvoje, kteří nám poskytnou pomoc online, a nemusíme ani opustit obývák a někam se plahočit.

Já už se svému Já věnuji spoustu let a přesto jsem si zakoupila online kurz Soužít je láska. Cena celého měsíčního kurzu je pouze necelých 2987,- Kč,- navíc s dalšími bonusy zdarma. Takže to je směšná částka a přesto se mnozí, kteří by to nutně potřebovali, neodváží nechat si pomoci jen proto, že mají obavy. A tak mě tak napadlo, čeho se bojí? Snad toho, že se jim skutečně podaří svůj život zásadně změnit?

Tímhle článkem bych ráda oslovila, všechny, kdo chtějí změnu ve svém životě, ve vztazích, nebo mají zdravotní problémy a mají odvahu, opustit svou zónu pohodlí a něco s tím konečně udělat.

Přidejte se k nám do Akademie celostního zdraví a začněte žít takový život, jaký si zasloužíte.

Vaše právo je být šťastnísmile

 S láskou Anna

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.