1. Hudba

Napsal Anna (») 4. 9. 2010 v kategorii Recepty pro dobrou náladu, přečteno: 4354×
12778859377gi7rn.jpg

Venku je zataženo, sluníčko za mraky, prší,naše nálada je na bodu mrazu a energii máme tak akorád na vlezení pod peřinu.Taky na Vás tak působí počasí ? Co s tím? Nabízím pár vyzkoušených tipů.

Tip 1: Na vlnách hudby: Hudba nás dojímá k slzám,dokáže nás roztoužit,naladit vesele,probudit v nás šelmu... Hudba navozuje náladu - jako vůně a barvy působí nepochybně na duši. Proto je mimořádně důležité obklopit se správnou hudbou.

  • Pusťte si hudbu, která se hodí k vaší náladě a vychutnejte si ji - jako zdroj síly pro Vaši duši.
  • Dávejte pozor, jaká hudba Vás nejlépe naladí a poznamenejte si název. V případě nouze budete mít k této hudbě rychlejší přístup (na internetu není problém najít svou písničku).

S rytmem do práce:

  • Když nemáte chuť uklízet,nebo se dát do těžké práce,pak Vám pomůže hudba! Pusťte si veselou,strhující,náladovou hudbu, nejlépe svižnou taneční hudbu (reggae, salsa, disco nabo barokní tance, zcela podle osobního vkusu). Chytnete smeták jakoby nic, úkol se vyřídí skoro sám. Vyzkoušejte si to!

Léčit stejné stejným: To je princip homeopatie. A má také smysl, když chceme hudbu použít jako útěchu pro duši.Jinak to totiž nefunguje. Když si chcete při opravdu špatné náladě poslechnout veselou písničku, působí to prostě nevhodně. Hudba Vám může pomoci připustit si a vyjádřit pocity, ať již slzami,pohybem,zpěvem.

  • Poslouchejte tedy v okamžicích sklíčenosti odpovídající hudbu. Možná máte chuť vyjádřit svůj pocit tělem,jinak než běžnými tanečními pohyby. Klidně se odvažte nalézt své vlastní pohyby k hudbě,vyjádřit se tímto způsobem.Může to být intenzívní,napínavá a osvobozující zkušenost a poskytne Vám mnoho nové energie.

Zdroj: Jsem v pohodě, Felicitas Holdau

Příště: Tip 2 Barvy

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.