Zvláštnosti péče o pokožku v různých obdobích života

Napsal Anna (») 9. 2. 2014 v kategorii Krása, přečteno: 2487×
images.jpeg

Použití kosmetiky TianDe v péči o pokožku


Během dospívání organismu se stav pokožky mění podle přirozených biologických zákonitostí. Změny kůže jsou sice podmíněny časem, ale především pak dobou agresivního působení vnějšího prostředí.
Symptomy stárnutí kůže, jako jsou snížení elasticity a pružnosti, suchost, olupování, bezvýrazná barva obličeje, vrásky, se objevují u všech jedinců, ale ne stejně, tudíž uvést věk, od jakého kůže začíná nezvratně stárnout, je nemožné. Vše záleží na typu pokožky,
životním stylu a individuálních zvláštnostech, proto je třeba používat kosmetické přípravky ne v závislosti na věku, ale podle stavu kůže. Zároveň však bezpochyby existují obecná pravidla péče pro každý konkrétní věk.

Nad 15 -20 let
V tomto období věku kůže nepotřebuje žádné aktivní zásahy, ale právě od tohoto věku je dobré vědět, jak se o ni starat, aby si nadlouho uchovala svoji mladost a svěžest.
Hlavní program péče zahrnuje používání přípravků řady antiakné Master Herb a přípravků s aloe vera řady “203040...“.

Nad 20 let
Okolo 20. roku věku se stav pleti zlepšuje, přestává se tak mastit a omezuje se výskyt komedonů a pupínků, je hladší a krásnější. V tomto období lze pokračovat v používání přípravků s aloe vera a olivové řady “203040...“. Tyto produkty pomáhají zachovat rovnováhu vlhkosti kůže a zabránit prvním příznakům stárnutí.

Nad 25 let
Začíná období, kdy pleť ztrácí kouzlo mládí. Od věku 25 let se zpomaluje proces obnovy buněk rohové vrstvy, jasnost a svěžest pleti se vytrácí. Zpomaluje se tvorba kolagenu a elastenu. Pleť již nevypadá tak zářivě jako dřív, objevují se jemné vrásky pod očima. V tomto období je důležité používat kosmetiku, která normalizuje výměnné procesy v pokožce. Speciální přípravky péče o pokožku víček zvyšují regeneraci buněk a zlepšují pružnost. Doporučuje se používat lehké přípravky na oční víčka a krém na obličej. Používání celé škály přípravků péče o obličej, od čistících přes hydratačních až po vyživující, umožní, aby pokožka normálně fungovala, dobře vypadala a zároveň to maximálně oddálí vznik prvních vrásek.
Hlavní program péče zahrnuje používání přípravků série “203040…“ a Tibetan Herbs.

Nad 30 let
Čím více se blíží 30 let, tím častěji ženy začínají přemýšlet nad tím, jak o sebe pečovat, aby se zpomalilo stárnutí a pleť se obnovila. V tomto věku se v organismu spouští proces biologického stárnutí kůže: zpomaluje se buněčná obnova, výrazně se snižuje množství
kolagenu a elastenu. To všechno vede ke ztrátě pružnosti, objevují se viditelné vrásky kolem očí a rtů a také v oblasti dekoltu, zhoršuje se barva obličeje. Právě v této fázi je vhodné začít používat intenzivnější „věkové“ přípravky proti vráskám. Oblast dekoltu a krku potřebuje speciální krém s vypínacím efektem. Pokožka kolem očí vyžaduje efektivnější přípravky, které vyhlazují již existující vrásky a předcházejí vzniku nových. Hlavní program péče zahrnuje používání přípravků série “203040…“, Zhenfei perfect a Tibetan Herbs.

Nad 40 let
Po 40. až 45. roce věku začíná žena skutečně pociťovat, že kůže není schopna vyrovnat se s každodenní zátěží.
Celkové množství estrogenů se snižuje až 13 krát (vzhledem k průměrné normě). Tak výrazný pokles hladiny hlavních hormonů v krevní plazmě vede ke zpomalení dělení buněk v bazální vrstvě epidermis. Narušení rovnováhy procesů formujících epidermis způsobuje zvětšení tloušťky rohové vrstvy (věková hyperkeratóza) a v důsledku toho se zhoršuje barva obličeje, pleť získává mdlý našedlý nádech. Menší tloušťka zárodečné vrstvy navíc způsobuje rychlejší odpařování vody z mezibuněčného prostoru dermis, protože se snižuje množství kyselých mukopolysacharidů, jež za normálního stavu zadržují molekuly vody v dermis.
Dochází ke změnám v cévách povrchového i hlubokého systému – některé cévy sklerotizují a tím se narušuje zásobování krví. Jiné cévy dermis se naopak rozšiřují, což vede k odplavování elementů plazmy do okolí. Výsledkem je narušení toku lymfy a ráno vznikají
otoky, převážně v oblasti očních víček. Nastupují degenerativní projevy ve vláknech elastenu a kolagenu dermis. Mezi kolagenovými vlákny se vytvářejí shluky kolagenu, které narušují jeho funkci. Kolagen přestane pojit vlákna dermis a dojde k prověšení tkáně.
V důsledku toho se snižuje turgor a elasticita kůže, objevují se vrásky.Tyto projevy se nerozvíjí na pokožce naráz: probíhá tak zvaná fyziologická kumulace, tj. postupné hromadění efektu.

Vrásky se začínají rýsovat stále zřetelněji, kontury obličeje ztrácí jasné rysy, pokožka přestává být pružná a prověsí se. Je potřeba používat přípravky zvyšující životní aktivitu kůže a mající vypínací efekt. V tomto období jsou nezbytností krémy obsahující aktivní látky,
které vyplní vrásky a obnoví pružnost pokožky. Oblastí, které je třeba v tomto období věnovat zvláštní pozornost, je oblast kolem očí a rtů a také dekolt. Kůže krku se svojí stavbou liší od kůže jiných částí těla: je velmi tenká a má málo mazových žláz. Povrchový sval krku tvoří tenká svalová vlákna, která s přibývajícími léty slábnou. Proto je tak důležité hydratovat a vyživovat pokožku krku a dekoltu. Toho lze dosáhnou pomocí pravidelné péče s použitím krémů a masek. Ke zpevnění kontur očí je vhodné používat také speciální
omlazující přípravek proti stárnutí. Hlavní program péče zahrnuje používání přípravků řady “203040…“, Zhenfei perfect, Tibetan Herbs,Placentární“, Collagen Active, Marine Collagen.
V rámci speciální péče se doporučuje používat transdermální komplexy Nano Corrector Lifting efekt a Botox efekt.

Podpořit účinek kosmetiky pomůže přísun antioxidantů a vitamínů.

Nad 55 let
Po 55. roce věku začíná v organismu ženy probíhat významná hormonální přestavba, která vede k výraznému zpomalení regenerace kožních buněk a snížení ochranné funkce.
V tomto věku je třeba pokračovat v používání přípravků proti stáří, snažit se vést zdravý životní styl, dbát na zdraví a udržovat si dobrou náladu.

Hlavní program péče zahrnuje používání přípravků řady “203040…“, Zhenfei perfect, Tibetan Herbs, “Placentární“, Collagen Active, Marine Collagen. Transdermální komplexy Nano Corrector Lifting efekt a Botox efekt se doporučuje aplikovat 2-3 krát ročně. K podpoře účinku programů péče o pokožku je nezbytný přísun antioxidantů a vitamínů.
Správná kosmetická péče spočívající v používání vhodné kosmetiky umožňuje dosáhnout dobrého a stabilního výsledku.
Účinnost krémových kompozic se zesíleným účinkem je dostatečně velká. Jejich účelné a správné používání projasní pokožku a zpomalí procesy stárnutí. Kosmetické přípravky zajišťují postupné zlepšení stavu pokožky způsobeného zákonitými okolnostmi
změn v daném organismu.
Stav kůže záleží na celkovém stavu organismu. Naše pokožka se umí o sebe postarat sama, protože příroda dala organismu schopnost samoobnovování, ale tato schopnost se postupem času snižuje. Pak přichází na pomoc kosmetika.
Kosmetická péče je schopnost pravidelným, včasným a řádným používáním hygienických, vyživujících a ochranných vyživujících a profylaktických přípravků oddálit stárnutí pokožky a nedopustit předčasnou změnu vzhledu. Reálně dosažitelným výsledkem působení kosmetických přípravků na lidskou pokožku je udržení dosaženého stavu bez výrazných změn po co nejdelší možnou dobu. To znamená, že sice nelze dosáhnout omlazení pokožky, ale lze ji udržet v tom stavu, v jakém se právě nachází.


Více zde: http://www.tiandekosmetika.cz/news/pouziti-kosmetiky-tiande-v-peci-o-pokozku/

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.