Jsem tím co si myslím!

Napsal Anna (») 27. 1. 2014 v kategorii Síla myšlenky, přečteno: 2721×

Už bylo napsáno spousta knížek o síle pozitivního myšlení a o tom, že svůj život ovládáme sami svými myšlenkami. Mnozí z nás to i zkoušeli a přesto se nám nic zvláštního nestalo. A tak jsme po čase s pozitivním myšlením skončili se zjištěním, to nefunguje.Řekli jsme si že ti, kteří tímto způsobem získali úspěch a bohatství byli jiní než my, měli k tomu lepší předpoklady atd. Je vám to povědomé? Já jsem na tom byla stejně a přesto, že jsem na vlastní kůži zjistila, že to funguje, opustila jsem nastoupenou cestu a vrátila jsem se zpátky do zajetých kolejí negativního myšlení. A podle toho se můj život zase změnil k horšímu.A trvalo mi hodně dlouho než jsem si uvědomila, že jsem si všechno zavinila já sama.Proto bych se s vámi ráda podělila o můj příběh. Třeba vám pomůže najít odpovědi na otázku, proč se právě vám nedaří a proč někdo má štěstí a vy ne.

Byla jsem vychovaná v komunistické rodině, ponižovaná otcem a zaměřená i svým znamením materiálně. Nevěřila jsem na Boha ani nic jiného mezi nebem a zemí. Po sametové revoluci jsme se s manželem vrhli na podnikání a vše vypadalo skvěle. Bohužel pouze devět let, než postavili v naší blízkosti obchodní dům a my zkrachovali. Nastoupila jsem do nového obchoďáku, jako zaměstnanec, ale bohužel nás jen využili v začátku a po dvou měsících nás polovinu vyházeli ve zkušební době.

A tak jsem poprvé přišla o práci. Bylo to pro mě hrozné období, protože jsem byla zvyklá chodit pravidelně do práce a najednou jsem přišla o svou jistotu. Od dětství jsem měla malé sebevědomí a připadala jsem si nehezká. Taková šedá myška. Takže mě tohle moc nepřidalo. Půl roku jsem byla na pracáku - jaké ponížení.

Ale náhoda tomu chtěla a já jsem narazila v časopise na inzerát kosmetické firmy, pracující MLM systémem. I když jsem o kosmetice měla vědomosti jen běžného uživatele, na inzerát jsem odepsala. Bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě a 8 let jsem žila život, jak v pohádce. Vydělávala jsem hodně peněz, jezdila jsem na zahraniční dovolené zdarma a podívala jsem se i do Ameriky. Udělala jsem si řidičák a koupila si svoje první auto. Navíc jako bonus jsem získala zdravé sebevědomí a naučila jsem se spoustu věcí nejen o kosmetice, ale i o pozitivním myšlení. Jenže, jak už to bývá, když člověk dosáhne všech svých snů, tak najednou neví kam dál a přestane se snažit. To se stalo i mě. Najednou se mi nechtělo jezdit za zákaznicemi, byl pro mě problém zvednout telefon a domluvit si schůzku. Za nějakou dobu se to projevilo a já jsem musela skončila s krásným podnikáním. Skončila jsem zase na pracáku. Po nějaké době jsem dostala další příležitost tentokrát ve financích. Vydělávala jsem dost, ale cítila jsem, že to není to pravé a zase jsem po čase skončila. A zase pracovní úřad.

Ale nejhorší byly výčitky a hodně pošramocené sebevědomí. Napadaly mě otázky, co jsem zač, když u ničeho nevydržím a nic nedotáhnu do konce, jsem neschopná, hloupá atd. Navíc jsem se postupně dostala i do dluhů. Rozhodla jsem se tedy najít si práci. Když nedokážu pracovat sama, tak si nezasloužím nic jiného než pracovat pod šéfem, který mě pracovat donutí. A tak jsem nastoupila do zaměstnání. Bylo mi padesált let. Práce od nevidím do nevidím, manipulátorský šéf, rychle se měnící kolegové (nikdo tam dlouho nevydržel), peníze sotva na uživení. Mám co jsem chtěla?!

Po dvou letech jsem se cítila vyhaslá a vyčerpaná a s utkvělou myšlenkou - proč vlastně žiji. Když už jsem nevěděla kudy kam a brečela jsem nad každou maličkostí, zašla jsem za známou kartářkou a léčitelkou.

Ta mě rozebrala, ujistila mě, že moje selhání jsou normální. Je to moje cesta, na které se mám něco naučit. A dala mi radu doslova za všechny "peníze".

Začala jsem se její radou řídit a moje finanční problémy se začaly řešit. Najednou jsem měla místo mínusového účtu v bance pořád něco navíc. Žiji sama a splácím velký úvěr na byt, takže pro mě zbytek z výplaty 2 - 3 tisíce, byl hotový zázrak. A další zázraky se začaly dít. V práci se ustálil kolektiv příjemných lidí, šéf byl občas i snesitelný a navíc mi začaly chodit do cesty různé příležitosti k přivýdělku. U jednoho jsem měla silný pocit, že je to to pravé a už si tím přivydělávám 1,5 roku.

Jenže nic růžového netrvá věčně. Občas musí přijít i nějaká krize, aby jsme nezlenivěli a pokračovali v růstu. A tak jsem v lednu 2013 onemocněla. Měla jsem bolesti v rukou a v ramenech a doktoři nemohli najít příčinu. Podezření na revma se nepotvrdilo. Tři měsíce na neschopence, braní prášků, rehabilitace a vše bez efektu. Tak jsem se nechala uschopnit, abych nepřišla o práci. Ale bylo mi čím dál hůř a já neměla ani pomyšlení na pozitivní myšlení. A tím se začalo měnit i mé okolí. V zaměstnání byly čím dál horší poměry a i můj vedlejšák mi přestal fungovat. Moje myšlení bylo černé a obviňovala jsem všechny okolo. Vydržela jsem to 4 měsíce. Pak se mé bolesti zhoršily natolik, že jsem to musela vzdát a zůstat zase doma.

Absolvovala jsem další vyšetření, brala spoustu jiných prášků, ale bez valného výsledku. Byla jsem totálně na dně a hlavou se mi honily myšlenky na blížící se konec.Když viděla obvodní lékařka, jak na tom jsem psychicky i fyzicky a nezabíralo ani maximální množství prášků, které mi předepisovala, poslala mě znovu na revmatologii. Když mě viděl revmatolog napsal mi nové prášky (kortikoidy) a udělal mi další krevní obraz. Kortikoidy zabraly okamžitě. Druhý den po jejich užívání, jsem byla jak na novém světě. A krevní obraz potvrdil revmatoidní artritidu. Nic moc, ale aspoň jsem věděla konečně, co mi je. Ulevilo se mi fyzicky i psychicky. Čas na neschopence jsem trávila u pozitivních knížek a přemýšlením o svém životě. Můj přivýdělek ,se zase rozběhl, na účtě mi zase přibývaly peníze a mě bylo čím dál lépe. Šéf, který nás tolik let v zaměstnání trápil se nejdřív dostal na místo podřízeného a když to neunesl, tak výpověď.

A najednou mi to vše došlo. Všechno funguje na základě Zákona přitažlivosti. Šéf dostal to, co nám štědře dával. Za mou nemoc nemůže nikdo jiný. Jen já sama! Vzpomněla jsem si, jak jsem byla předchozí rok vyčerpaná z práce a přála jsem si onemocnět, abych si aspoň chvilku odpočinula. A Vesmír mě vyslyšel. Pak jsem hledala příčinu svých problémů a na internetu jsem si našla svou diagnózu - jasně, že revmatoidní artritidu. A Vesmír mě opět vyslyšel.

Pochopila jsem, že jsem si všechno negativní i pozitivní přitahovala, jen já sama. Jen já mám svobodu volby, jak budu žít svůj život. Nikdo jiný nemůže do mého života zasáhnout, pokud mu to sama nedovolím.

A tak od té doby tvořím svůj život jinak a lépe. Věřím na Zákony vesmíru a povídám si s andělíčky. Každý den mi od nich chodí rady nebo zprávy. Cítím krásný klid v duši, velkou lásku a vděčnost za všechno, co jsem se mohla na své cestě naučit. Za léta mé cesty k sobě, jsem vyzkoušela spousty postupů, jak na to. Některé nefungovaly, ale vždy jen kvůli mému odporu ke změně. Ale našla jsem svoje postupy, které fungují a nejsou tak náročné. Stačilo mi ke změně pouze 30 dní. O ty fungující postupy bych se s vámi chtěla podělit na stránce www.esence-zivota.cz

                                                                              S láskou Anna

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.